Şener Astan

TÜGİS Denetim Kurulu Başkanı
1958 yılında İzmir’de doğdu. İlk , orta ve yüksek öğrenimini İzmir’de tamamlayan Şener Astan 1979 yılında Ege Üniversitesi’nden mezun olarak aynı yıl Ülker Bisküvi A.Ş İzmir şubesi plasiyer satış teşkilatında çalışmaya başladı.

Yaklaşık on yıl süreyle Ülker satış şirketinde farklı coğrafi bölgelerde saha satış yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 1989 yılında Yurt içi satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve daha sonra Genel Müdürlük görevine atandı.

1998 yılına kadar Ülker Genel Müdürlük (Satış-pazarlama) ) görevi sırasında İstanbul plasiyer teşkilatının yeniden yapılandırılması , rut verimliliği, kategoride ilk kez mobil bilgisayarlı çalışma sistemine geçiş ile satış ve dağıtımda klasik toptancı sisteminden distribütörlük sistemine geçiş çalışmalarında proje lideri olarak görev aldı.

2003 -2011 yılları arasında Ülker grubunda Grup Başkan Yardımcısı olarak Ülker grubunun farklı kategorilerinde (mutfak, yağ,sütlü ürünler,dondurma,içecek) sorumluluk alan Astan, 2011 yılında Ülker Bisküvi ve Kek İş Biriminden sorumlu Grup Başkan Yardımcılığı , 2014 yılında aynı kategorilerde iş birimi Başkanı olarak atandı.

2016 yılından itibaren Ülker ihracat şirketi İstanbul gıda ve Orta Asya başkanı olarak görev yapmakta olan Şener Astan evli ve iki çocuk babası olup, hobileri arasında mesleki gelişim, sağlıklı beslenme ve spor ( tenis, motosiklet ,yüzme ) öncelikli olarak yer almaktadır.