Nazmi Civil

Yönetim Kurulu Üyesi
1969 Giresun doğumlu olan Dr. Nazmi Civil, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği bölümünden Lisans ve Yüksek Lisans derecesine sahip olup, Maltepe Üniversitesi’nde Tedarik Zinciri Yönetimi alanında Doktorasını tamamlamıştır.

Kariyerine ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Civil, 1995 yılında Üretim ve İş Geliştirme Müdürü olarak Marsa Kraft A.Ş.’de çalışmaya başlamıştır. Kariyerine, sırasıyla Cadbury Türkiye’de Üretim Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi, Kraft Foods International’da Ortadoğu ve Türkiye Bölgesi Kıdemli Üretim Direktörü, Mondelez’de Türkiye Entegre Tedarik Zinciri ve Ortadoğu & Doğu Avrupa Tedarik Zinciri Geliştirme Kıdemli Direktörü olarak devam etmiştir. 2013 yılında Yıldız Holding’te Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı görevine atanmıştır. Ylıdız Holding’in global şirketi olan Pladis’te Global Tedarik Ağı ve Türkiye Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. 2020 yılından beri Haribo Şekerleme’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam etmekte olan Civil’in 30 yılı aşkın Gıda Sektörü deneyimi vardır.

Profesyonel hayatı boyunca Cadbury Fabrikaları en iyi iş güvenliği uygulamaları, Kraft Foods Global en iyi maliyet tasarruf projeleri yapan şirket, Slimstock & LODER Türkiye tarafından seçilen en etkili Tedarik Zinciri Profesyoneli ve Edie Europe Sustainability Awards (Avrupa Sürdürülebilirlik Ödülleri) ödüllerine layık görülmüştür.

Haribo’daki görevine ilave olarak Council of Supply Chain Management Professionals dernek üyeliği, ŞEMAD (Şekerli Mamüller Üreticileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmektedir ve 2022 yılında TÜGİS Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Civil’in en büyük hobileri, Türk Sanat Müziği şarkıları dinlemek ve söylemek ve tenis oynamaktır.